Cestovatelská beseda o Číně

Velka čínská zeď

V sobotu 5. prosince proběhla v prostorách herny stolního tenisu ve Veselici cestovatelská besedu  s Martinem Hájkem z Veselice. Čína je obrovská země – třetí největší na světě a nejlidnatější co do počtu obyvatel. Z poutavého vyprávění se na čtyřicet účastníků besedy například dozvědělo, jak vypadá Velká čínská zeď a zda je možné, aby byla vidět z vesmíru, jestli je do Zakázaného města v Pekingu možné volně vstoupit, co jí pandy a jak se jim žije v pandí rezervaci. Dále jsme měli možnost projít bambusovým pralesem, plout na voru po řece Li, viděli jsme fotografie krásných čínských hor a také poznali město Hongkong. Nejzajímavější pro přítomné však bezesporu byl vlastní život obyčejných Číňanů, zejména však jejich (pro nás tak exotická) strava.

Akce byla pořádána v rámci projektu  „Do knihovny za kulturou a poznáním“, za podpory Ministerstva kultury ČR.

Chcete-li se dozvědět o cestě Martina Hájka a jeho přítelkyně Pavlíny Balcarové po Číně, Filipínách a Taiwanu více, články a fotografie naleznete na internetových stránkách Blanenského deníku: