Zřizovatel Místní knihovny Veselice

Zřizaltovatelem knihovny je obec Vavřinec, která se nachází 40 km severně od Brna v Jihomoravském kraji. Je tvořena 4 místními částmi – obcemi Vavřinec, Veselice, Suchdol a osadou Nové Dvory. Tato sídla byla roku 1960 sloučena v jeden územně samosprávný celek s názvem Vavřinec.

Ve znaku obce jsou jednotlivé místní části symbolizované figurou měsíce a zvězdy (Vavřinec), koně (Veselice) a stromu lípy (Suchdol).
alt
První písemná zmínka o uvedených sídlech je z roku 1267 (Veselice, Suchdol) a 1378 (Vavřinec). V obci žije cca 840 obyvatel, sídlo obecního úřadu je ve Vavřinci.

Mezi pravidelně se opakující akce patří o Velikonoční sobotě Velikonoční jamark v areálu rozhledny Podvrší u Veselice, Svatoantonínská pouť ve Veselici, konající se v polovině června při příležitosti sv. Antonína (13.6.) patrona Veselice, dále Svatoanenská pouť v Suchdole, konaltající se v posledním červencovém týdnu při příležitosti sv. Anny (26.7.) patronky Suchdola, Svatovavřinecká pouť ve Vavřinci, konající se v polovině srpna při příležitosti sv. Vavřince (10.8.) patrona Vavřince.

V roce 2011 získala obec 3 ocenění – Vesnice roku 2011 v Jihomoravském kraji, Knihovna ve Veselici ocenění Knihovna roku 2011 v ČR a Novodvorská alej ocenění Alej roku 2011.