Výstava "I u nás žijí šikovní lidé"

altNěkteré akce, které vzbudily pěkné ohlasy u našich občanů, rádi opakujeme, není tomu jinak u výstavy výtvarných děl našich spoluobčanů „I u nás žijí šikovní lidé“. Ta se v letošním  roce  konala  již  potřetí  a  stále  na ní  bylo co obdivovat. V  sobotu  12. října 2013  se  o  tom  mohli přesvědčit účastníci vernisáže. A kdo v knihovně vystavoval? Ráda bych začala hostem, a to paní Jitkou Bařinovou z Vídně. Řeknete si, teď bylo psáno, že je to výstava našich občanů? Jen zdánlivě paní Bařinová do výčtu našich výtvarníků nezapadá, neboť jezdí do Suchdola za rodinou na chalupu a naši obec i Moravský kras má moc ráda.

Z krásných fotografií byl znát její velký koníček. Fotografuje hlavně přírodu a také vše krásné, co nám mnohdy při běžném pohledu uniká. K jejím fotkám pak na výstavě krásně ladily sochy ak. sochaře Romana Wenzela ze Suchdola. Vavřinec byl zastoupen opět RNDr. Petrem Zajíčkem, který překvapil olejomalbami, na kterých zachytil například Novodvorskou alej, Hřebenáč ve Sloupě nebo Boží muka ve Vavřinci. Ruční práce – vyšívaní a háčkování – vystavovala paní Hrušková z Veselice a patchwork Jana Kašpárkové ze Suchdola. Mladá generace byla zastoupena velice talentovanou Martinou Červenou z Veselice, která vystavovala portréty. Z řad dětí se představila Terezka Machová z Vavřince, která do knihovny připravila kreslené obrázky s básničkami a povídáním. Při jejich zhlédnutí bylo znát, že nám v obci roste budoucí ilustrátorka knih. Těžko slovy popsat jednotlivá krásná díla, některé můžete poznat ve fotogalerii.