Výstava obrazů a malovaných kamenů

altV května 2012 byla v knihovně ke zhlédnutí výstava s názvem „KRESBY – INVENTURA“ výtvarnice a pedagožky paní Evy Juračkové z Ráječka. V rukou Evy Juračkové znovu ožívají zejména květiny. Dokonalé ovládnutí techniky, téměř herbářové, je její výhradní doménou. Není u ní cílem, ale prostředkem. Jako tkví v letokruzích paměť stromu, tak se v tvorbě Evy Juračkové zrcadlí její životní osudy, její lásky, touhy a bolesti, doba i prostředí a samozřejmě také vlivy výtvarné. Její obrazy hýří přiměřeností barevné krásy květin volně rostoucích v přírodě či zahrádkách našich babiček.

Pro svá díla zvolila perokresbu, akvarel či pastel. Další výtvarnicí, která představila svoji tvorbu v naši knihovně byla paní Soni Čermákové z Březiny.Pro své zajímavě pojaté kresby si vybírá netradiční podklad. Jsou to kameny, kterými je obklopena. Její „oživlé kameny“ dostávají třetí rozměr a jsou důkazem toho, že je stále možné objevovat nové výtvarné techniky. Obě výtvarnice tvoří v našem regionu a vytváří krásná díla inspirovaná naší přírodou a krajem. Výstava byla k vidění až do června a zhlédli ji i návštěvníci poutě ve Veselici.