Putovní výstava obecních zpravodajů regionu Moravský kras a Černohorsko

altV sobotu 20. listopadu 2010 byla v Knihovně v Němčicích zahájena putovní výstava obecních zpravodajů našich regionů, kterou pořádá Knihovna Veselice spolu s Obcí Vavřinec. V průběhu podzimních měsíců jsme oslovili obce, města i městyse regionu Moravský kras a Černohorsko, aby nám pro chystanou výstavu a soutěž poskytly své zpravodaje. Ty jsme pak postupně shromažďovali a spolu se zpravodaji z obce Mokré na Rychnovsku vystavili v Místní knihovně v Němčicích. Paní Sadecká (knihovnice MK Němčice) pak v pěkných prostorách obecního úřadu nachystala vlastní výstavu.

Při příležitosti jejího zahájení se sešli občané Němčic a hosté, mezi kterými byla například paní Jalová z Knihovny Blansko, redaktor Týdeníku Zrcadlo pan Šmerda, pan Blažek z Jedovnic, který se sám aktivně podílí na tvorbě zpravodaje Jedovnic a televize RTA, která z akce natáčela reportáž. Na příjemném setkání se hlavně mluvilo o zpravodajích – jakým způsobem vznikají a kdo se podílí na jejich tvorbě. Každý se mohl podívat a porovnat jejich obsah i grafickou úpravu a také dát hlas tomu nejlepšímu. Součástí výstavy byla i ukázka knížek a brožur, které vydaly obce našeho regionu.