Celé Česko čte dětem

altRodiče,  prarodiče,  děti – zapojte se do akce ,,CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM“ v regionu Blansko. Veřejné knihovny regionu Blansko a především rodiče, prarodiče a starší sourozenci našeho regionu se ztotožnili s myšlenkou celého projektu: číst dětem každý den 20 minut, protože čtenářem se člověk nerodí, čtenáři musíme ukázat cestu. Cílem této akce je snaha najít rodiny, ve kterých se pravidelně nahlas čte dětem a zvýšit tak jejich zájem o knihy. Rodiny, které se přihlásí do tzv. „Školy naruby“ si budou vést záznamy o knihách do speciálního čtenářského deníčku. V této žákovské knížce mají děti možnost hodnotit výkony svých předčitatelů, kterými nemusí být jen rodiče. Knihovnice v obecních knihovnách budou nápomocny výběrem vhodných knih a konzultací. Pro účastníky této akce pravidelně chystá Regionální knihovna Blansko besedy se spisovatelem, ilustrátorem, divadelní představení apod. Více najdete ZDE.

Více o projektu Celé Česko čte dětem najdete na www.celeceskoctedetem.cz.