Cestovatelská beseda Tajuplná Afrika

altV sobotu 18. října jsme se při další cestovatelské projekci dozvěděli, jak se dá neznámými končinami černého kontinentu cestovat na vlastní pěst – terénním autem, divočinou i pouští a přitom spát ve stanech. Díky rodině Márových z Přerova jsme takto  mohli  navštívit  Kapské  Město i  hliněnou vesnici tradičně  žijících  Himbů. Prostřednictvím  krásných  fotografií a  videoprojekcí  jsme  tak stáli  tváří  v  tvář  divokým  zvířatům a zatajil se nám dech ve sloním obklíčení. Podívali jsme se na největší písečné duny světa i hřmící masy Viktoriiných  vodopádů. Hlavně  jsme však  zjistili,  že  cestovat  se  dá  i  s  hendikepem. Jirka  Mára  ml. je upoutaný na invalidní vozík a bojuje s těžkou nemocí, nepodlehl však chmurám a stále plánuje další dobrodružné cesty.

I přes to, že se mu zdravotní stav velice zhoršil a dýchá pomocí přístroje, nenechal si besedu v naší knihovně ujít a při přátelském posezení po skončení besedy nám prozradil, že jeho další cestovatelské cíle jsou v Evropě. Můžeme se tak těšit na další pěkné besedy této statečné rodiny.

Beseda byla podpořena Ministerstvem kultury ČR.