Výlet do Jevíčka a Jaroměřic

altNa celorepublikovém setkání knihovníků v září 2013 jsme navázali moc pěkná knihovnická přátelství a přislíbili jsme, že některé knihovny navštívíme. První taková návštěva proběhla ve středu 22. ledna. Na knihovnický výlet jsme se vydali nejprve do Městské knihovny Jevíčko, která sídlí v krásné historické budově zámečku. Její vedoucí paní Stanislava Kavanová nás nejprve provedla knihovnou, a tak jsme měli možnost poznat moc pěkné a milé prostředí. Nejvíce se nám líbilo v dětském oddělení, kde mají kachlovou pec, na které si děti mohou posedět, jako Honza v pohádce. S knížkou v ruce a plyšáky, kteří tam na děti čekají, je to určitě nejoblíbenější místo.

V celé knihovně vládne krásný duch a moc pěkné je, že se zde ze všech koutů ozývá hudba z umělecké školy, která sídlí nad knihovnou. Po prohlídce knihovny jsme poseděli s panem místostarostou Mgr. Miroslavem Šafářem a tajemníkem města Jevíčko Bc. Pavlem Sedlákem. Při kávě se povídalo jak jinak než o knihovnách, ale také o životě v Jevíčku, v naší malé obci, radostech i starostech, které správa obcí přináší. S paní Kavanovou pak hovor o knihovnách nebral konce, aktivity Městské knihovny Jevíčko jsou úžasné a naše povídání bylo pro nás velkou inspirací. Hlavně však bylo milým, přátelským setkáním, ze kterého se nám jen nerado odjíždělo dál. Čekala nás však ještě druhá návštěva, a to Obecní knihovny v Jaroměřicích. Tam na nás již netrpělivě čekala paní Helenka Vykydalová a opět jsme měli možnost prohlédnout si krásnou knihovnu, výstavní síň a veškeré prostory multifunkční budovy, ve které knihovna sídlí. U kávy a výborného zákusku jsme, jak jinak, opět povídali o aktivitách našich knihoven. Při prohlížení alb z činnosti knihovny v Jaroměřicích jsme užasli, jaké krásné a hlavně kolik se dá uspořádat akcí v jednom roce.  I na této návštěvě nám bylo tak hezky, že se nám nechtělo odjíždět domů. Helenka Vybíhalová a Staňka Kavanová jsou pro nás knihovnice s velkým K. Na návštěvě jsme načerpali mnoho inspirace, ale zejména plno pozitivní energie, za což oběma hostitelkám moc děkujeme. Určitě to nebyla naše poslední návštěva a rádi se sem opět podíváme :-)