Noc s Andersenem

NocAndersenem je pořádána každoročně na výročí narození slavného dánského pohádkáře a je zároveň Mezinárodním dnem dětské knihy. Jedná se o projekt, který se snaží zábavnou formou podporovat dětské čtenářství. Naše knihovna se pátek 27. března do této akce zapojila již po čtvrté. V kouzelných prostorách naší knihovny na děti čekal i letos bohatý program. Celý večer se neslpohádkovém duchu, a tak jsme si na jeho počátku namalovali pohádkové bytosti. Z obrázků princezen, rytířů, čertů, strašidel a mnohých dalších postaviček pak vznikla pěkná knížka.

Než nám dovezli večeři (pizzu), přečetli jsme si pohádky od spisovatelky Zuzany Pospíšilové. Po dobré večeři jsme se moc těšili na loutkové divadlo, které pro nás přichystala Maruška Fabiánkova a Simonka Němcová. Dětem se divadlo tak moc líbilo, že si je chtěly vyzkoušet i samy. Bez jakékoli přípravy pak záhrály moc pěkné pohádky. Po setmění nastal ten pravý čas na malou procházku, která vedla na kraj lesa pod rozhlednou, kde na děti čekala tajemná obálka s hádankou. Po cestě zpět jim ještě suchdolská děvčata přichystala zábavné hry a zpívání pod kaštany. Příjemně unavené pak děti zašuply do spacáků a těšily se na pohádku. Po všem prožitém dobrodružtví se námknihovně krásně usínalo.