Piknik pod kaštany

altV sobotu 31. srpna, v poslední prázdninový den, se děti a rodiče potkali na krásném místě pod kaštany u KD ve Veselici. Počasí nám moc nepřálo, nejprve nás pod koruny stromů zahnal déšť, a pak se i ochladilo, ale nikoho z účastníků to neodradilo od her a sportování. První z aktivit našeho setkání byl běh s aktovkou. Děti si sice nerady připomínaly začátek školního roku, ale běh při kterém musely po cestě do aktovky naložit sešity, knížky, svačinu... a pak rychle běžet do cíle (školy) se jim líbil a vyzkoušeli si ho i malí předškoláci. Dospěláci pak nezůstali pozadu a při běhu s aktovkou zavzpomínali na školní léta.

Pro mě bohužel běh s aktovkou nebyl šťastný a musela jsem pak využít pohotovosti Nemocnice Blansko. Další popis akce tak mám již z vyprávění účastníků. Naštěstí se do organizace her pustili kamarádi a děti o nic nepřišly, spíše naopak. Naučili je různé hry, které se hrají na letních táborech, jako třeba hon na medvěda, který se hned stal nejoblíbenější hrou. U dalších her si na svá dětská léta zavzpomínali i rodiče a aktivně se jich i zúčastnili. Skákání panáka, čára, trakaře a mnohé další retro hry měly u všech velký úspěch. Došlo i na výtvarné tvoření, Iva Machová naučila děti výrobu lampionu z nafukovacího balonku. No a co by to bylo za piknik bez dobrot - ty nám napekly maminky a všichni rádi ochutnali. Dle pěkných ohlasů se společné sportování a hraní všem líbilo a uvítali by ho častěji.