Vánoce v knihovně

altV hezkém adventním čase, v pátek 14. prosince, jsme měli možnost prožít Vánoce v knihovně. S prvním sněhem za okny bylo příjemné se opět potkat s dětmi i maminkami v teple naši knihovny. Na začátku našeho setkání si děti mohly ve výtvarné dílně vyrobit barevná, voňavá mýdla v dárkové krabičce, kterými pak mohly pod stromečkem obdarovat své nejbližší. Jako dárek je děti vytvořily i pro veselické babičky. Pak už jsme si při setmělé knihovně povídali o vánočních zvycích, které se předávají z generace na generaci a děti je znají, ale připomněli jsme si i některé, které jsou už zapomenuty. Společně jsme rozkrojili jablíčka, házeli jsme střevícem, pouštěli lodičky z ořechových skořápek a svíček.

Maminky nám do vánoční knihovny upekly výborné cukroví a všichni jsme ochutnali i dětský vánoční punč. Na závěr se děti podívaly na pohádku a maminky poseděly u punče, tentokrát toho dospěláckého. Naše již páté Vánoce v knihovně se nám opět pěkně vydařily. Akce byla podpořena Ministerstvem kultury ČR.