Beseda o Japonsku

altV sobotu 20. října proběhla v knihovně beseda o Japonsku. O naplnění dalšího cestovatelského snu svého syna Jirky, upoutaného na invalidní vozík, nám opět po roce přijeli vyprávět Jiří a Alena Márovi z Přerova. Jejich prostřednictvím jsme nahlédlipřímo do života japonské rodiny a poznali jsme úžasnou pestrost této tajuplné země. Navštívili jsme chrámy, překrásné zahrady, neklidné sopečné oblasti i nespoutané vodopády. Zjistili jsme, jak se jezdí rychlodráhou Šinkanzen a měli jsme možnost obdivovat mohutné zápasníky sumó i křehké gejši. Pan Mára je společně se svým synem autorem několika cestopisných knih a dokumentárních filmů, které si mohli účastníci besedy zakoupit. Beseda byla protkána promítáním krásných fotografií a záběrů z DVD, které cestovatelé natočili.

Večer jsme tak odcházeli z besedy plni překrásných dojmů. Beseda byla podpořena Ministerstvem kultury ČR.