Knihovna plná hraček

altKnihovna ve Veselici se na celý jeden měsíc zaplnila hračkami. V sobotu 14. ledna zde byla zahájena výstava „Kdo si hraje, nezlobí“. A co zde mohli  dospělí a děti vidět? Například kolekci panenek Barbie v dobových kostýmech zapůjčenou z knihovny Mokrá-Horákov. Malí čtenáři této knihovny věnovali své panenky, se kterými si již nehrají a paní Lenka Koplíková z Mokré jim ušila krásné kostýmy. Panenky představují historické postavy – svatou Ludmilu, svatého Václava, císařovnu Alžběta a další. Na policích a v regálech s knihami se také zabydlely panenky a sbírka kašpárků.

Dospělým návštěvníkům se však nejvíce líbily hračky z dob jejich dětství – stavebnice Merkur, sbírka angličáků, medvídci, kuchyňka, dřevěné hračky, tanky, letadla a mnohé další. Měli tak možnost zavzpomínat na svá dětská léta. Největší úspěch pak sklidilo kolejiště s vláčkem, domečky i nádražím, které na výstavu zapůjčil a nainstaloval pan Zajíček z Vavřince. Vláček byl neustále v obležení dětí a tatínků. Součástí slavnostního zahájení výstavy byl i krátký kulturní program, na kterém zazpíval Alois Trávníček z Blanska a na saxofon zahrála a ještě i zazpívala Laura Jirků z Blanska. Sobotní odpoledne ve společnosti hraček se vydařilo a pokud budete chtít výstavu navštívit i vy, máte možnost až do 17. února vždy ve čtvrtek od 15.30 do 18.30 hodin.