Setkání čtoucích rodin v Ráječku

setkani ctoucich rodin 2011Ve středu 25. května se již po třetí na pozvání Městské knihovny Blansko setkali v Ráječku ve Staré škole knihovníci, pedagogové, rodiče a hlavně děti, tentokrát z Němčic, Ostrova u Macochy, Ráječka a Veselice. Nachystaný byl bohatý program. Odpoledne zahájila děvčata z kroužku aerobiku při ZŠ Ráječko. Poté všechny přivítala paní Jalová, vedoucí regionálního odd. MK Blansko, a spolu s Bábrdlinkou Kníženkou dětem i dospělým poděkovala za spolupráci na projektu „Celé Česko čte dětem“ a vytvoření textilních kočiček. Poté zástupci nakladatelství Thovt dětem formou pohádkového příběhu přiblížili, jak vzniká kniha a co vše se musí udělat, než se dostane ke čtenáři.

Pak už se děti rozdělily do družstev a mohla začít soutěž o poklad piráta Černovouse, v jejímž průběhu plnily rozličné úkoly. Odměnou pak byly sladkosti, omalovánky, tužky a diplomy. Děti nakonec zapózovaly s diplomy i se svými kočičkami před hledáčkem fotoaparátu. Na jejich tvářích bylo vidět, že radost byla upřímná a že strávily příjemné a zábavné odpoledne. Domů pak odjížděly hasičským autem, kterým nás odvezl pan Marek Jarůšek. Velký dík patří SDH Veselice, za zajištění dopravy do Ráječka.