Výlet na hrad Blansek

vylet na blansekV sobotu 21. května se do Veselice hnala ze všech stran bouřka a naděje na pěkné odpoledne postupně vzala za své. Ve dvě hodiny, kdy jsme měli s dětmi vyjít na hrad Blansek, začalo silně pršet. Místo výletu jsme se museli rychle schovat v knihovně. Při malování a počítačových hrách ale čas rychle uběhl a i počasí se trochu umoudřilo a mohli jsme se vydat na cestu. Cestou lesem pod rozhlednou pan starosta dětem povídal zajímavosti o místech, kterými jsme procházeli, a tak nám cesta rychle ubíhala. Na Nových Dvorech nám pak řekl něco o aleji a milníku na jejím okraji. Děti pak dostaly za úkol spočítat památné lípy.

To už ale naše cesta pokračovala opět do lesa k posezení před hradem. Tady jsme si dali krátký oddych a také jsme si přečetli něco z historie hradu. Děti už se však těšily do vlastního hradu, kde pro ně byly schovány poklady, které se jim po krátkém hledání podařilo najít. Při mlsání dobrot z  jejich obsahu jsme si společně přečetli pověst právě o hledání pokladů na hradě Blanseku, sepsanou patronem naší knihovny panem Robertem Sedlákem. Na cestu zpět jsme se pak vydali cestou Žlebem a přes Suchdol do Veselice. Vycházka se až na malou nepřízeň počasí povedla a pro velký ohlas dětí si v příštím roce hledání pokladů určitě zopakujeme. Přínosem také bylo, že děti poznaly krásná místa, která jsou jen kousek od našeho domova, a na která často zapomínáme.