Zahájení výstavy I u nás žijí šikovní lidé

altV neděli 2. října v podvečer proběhla  v prostorách knihovny vernisáž výstavy „I u nás žijí šikovní lidé“ , ta byla pořádána v rámci projektu „Moravský kras, náš domov“, za podpory Ministerstva kultury ČR. Na slavnostním zahájení nejprve vystoupily děti, a to  Katuška Rybářová a Dušan Čejka s tanečním vystoupením, poté zahrála Maruška  a Jirka Stehlíkovi  na flétnu a  kytaru.  Pak už si všichni přítomní  mohli prohlédnou vystavovaná výtvarná díla - dřevořezby pana Miroslava Nedomy a Lubomíra Jedličky. Krásnou tepanou růži od Jaroslava Nejezchleba, keramiku od Ivy Machové. Paličkovanou krajku Lucie Opustilové, ruční práce Olgy Němcové, malbu na hedvábí Jany  Kašpárkové  a také pastely a obrázky technikou encaustik Olgy Hájkové.

V knihovně vystavovaly i   děti,  a to korálkové šperky  Terezka Kašpárková a Aneta Nečasová. Pro všechny návštěvníky výstavy  bylo nachystáno i malé občerstvení. Nikdo nespěchal domů a tak zůstal prostor pro posezení a popovídání.  Paní Rybářová se sestrou zahrály na kytary a společně jsme si i zazpívali. Je pěkné, že se knihovna opět stala místem milého setkání našich občanů. Dle krásných vystavených exponátů máme u nás plno šikovných lidí a také výtvarně a hudebně nadané dětí.