Návštěva z Borů a Radostína nad Oslavou

altV sobotu 12. listopadu k nám zavítala milá návštěva, a to občané obcí Bory a Radostín nad Oslavou. Tyto obce leží v kraji Vysočina a obě jsou velice aktivní a činné. Knihovna obce Bory byla vyhodnocena Knihovnou roku 2007. Na svém obecním podzimním zájezdu do Moravského krasu nejprve společně zavítali do Krásenska, poté zajeli do Šošůvky na kozí farmu manželů Sedlákových a prohlídku nové kaple. Po dobrém obědě ve Sloupě pak přijeli k nám do Veselice. Před kulturním domem jsme tuto milou návštěvu přivítali a vydali se na rozhlednu. Počasí nám přálo, a tak jsme za sice chladnějšího, ale slunečného dne všichni vystoupali na vrchol rozhledny. Tam jsme mohli našim hostům ukázat celou obec – její místní části, popovídali jsme o tom, kde máme co pěkného, také něco o rozhledně a pořádaných akcí. Po cestě zpět ke kulturnímu domu se povídalo o všem, co naše hosty zajímalo.

V kulturním domě jsme pak nejprve navštívili hasičskou zbrojnici a pak se už všichni usadili v knihovně a pří kávě a čaji se rozvinula milá debata nejen o naší obci, ale i obci Bory a Radostín. Hostům jsme také promítli prezentaci z činnosti knihovny, ukázali webové stránky obce a fotografie z různých akcí konaných u nás. Závěrem jsme pak ještě zajeli na náves a ukázali kapličku. Při rozloučení jsme od zástupců obcí Bory a Radostín převzali dárky a sazenici jablůňky, která nám bude tuto milou návštěvu vždy připomínat.